Poistka na auto

Veterán pri leseVlastníte nové vozidlo? Prípadne ste si kúpili už jazdeného tátoša? V tom prípade by ste nemali zabudnúť na to, že si ich musíte zabezpečiť. Nielen prepis prostriedku a jeho jednotlivých dokladov na vaše meno, ale aj iným spôsobom. A teda proti škodám, ktoré by ste ním mohli spôsobiť iným účastníkom premávky. Ide o PZP, ktoré sa nevzťahuje len na auto, ale aj na iné prostriedky. Už z jej názvu možno zistiť, že ide o povinnosť, ktorú  stanovuje zákon, preto sa ju neodporúča podceňovať. A týka sa rôznych vozidiel, nie len auta. Môže ísť teda aj o poistku na bager cez Uzavripzp.sk alebo zákonnú poistku na autobus. Nie každému je po srsti si ju uzatvoriť, už len kvôli tomu, že aj niečo stojí. My vám však poradíme, kde je pre vás dostupná lacná poistka na auto. Už nemusíte nikam chodiť. Jediným klikom na výraz vyznačený pred chvíľou vás presmerujeme na stránku, kde tu najlepšiu ponuku získate to niekoľkých minút. Alebo kliknite tu – https://www.uzavripzp.sk/

Porovnanie vašich možností online

Čo je príjemnejšie ako zistenie, že nemusíte osobne navštevovať všetky poisťovne len preto, aby ste zistili, čo vám vedia ponúknuť. Všetko si viete zistiť s maximálnou časovou a finančnou úsporou priamo z vášho domu resp. z miesta, kde sa práve nachádzate. Predpokladom k tomu je však prístup na internet, čo ale asi máte, ak čítate tento článok. Lacná zákonná poistka na auto už vďaka online porovnaniu nie je len zbožným prianím, ale realita. Hodiny ušetreného času a stovky ušetrených eur sú toho dôkazom. Ak si chcete vaše možnosti porovnať, kliknite si na hore vyznačený výraz.

Bezplatné a nezáväzné online porovnanie na získanie lacného PZP na auto funguje veľmi jednoducho. Treba len vyplniť technické parametre vozidla a niektoré o jeho majiteľovi, aby ste mohli čerpať čo najviac zliav. Vypisovanie netrvá ani 15 minút. Po tom formulár odošlete a do niekoľkých sekúnd sa vám zobrazí tabuľka s vašimi ponukami. Pri zhliadnutí jednotlivých súm poistného budete online porovnaniu ďakovať, pretože jedine tak získate tú najlacnejšiu, najlepšiu a najvýhodnejšiu zákonnú poistku na auto. Dôkazom toho sú tisíce, ak nie státisíce vodičov, ktorí sa poisťujú už len týmto spôsobom.

Okrem toho online porovnanie na získanie lacnej poistky môžete využiť aj inak. Neslúži totiž len na prieskum možností, ale zo zobrazenej tabuľky môžete priamo o niektorú ponuku aj požiadať. Stačí ak si na tú vašu vybranú kliknete. Dopíšete údaje, ako vaša domáca a mailová adresa, aby mohla byť žiadosť riadne odoslaná. Na mail vám bude do niekoľkých sekúnd odoslaná potvrdzujúca správa, ktorá bude obsahovať niekoľko dokumentov. Napr. návrh a podmienky zmluvy, údaje na zaplatenie poistného a dočasnú 30-dňovú zelenú kartu. Nezabudnite si ju vytlačiť, pokiaľ vaše vozidlo ešte nemá tento typ zabezpečenia, ináč vám hrozia pokuty. Po zaplatení poistného vám poisťovňa zašle originál zelenú kartu, platnú na také obdobie, na aké ste si poistenie uzatvorili.

Prečo je potrebná

Navigácia v auteNezáleží na tom, či ste si vozidlo zabezpečili najdrahšie možne alebo najlacnejšie, u známej alebo menej známej poisťovni. Dôležité je to, čo musí každá zákonná poistka na auto spĺňať, či už je lacná alebo nie. Totižto, toto zabezpečenie chráni vaše cestné preklepy. To znamená, že ak niekoho vozidlo alebo osoby v ňom vašim poisteným vozidlom poškodíte, vaša poisťovňa musí vedieť uhradiť tieto škody. Každá poistná zmluva musí garantovať 1 milión eur pri majetkových poškodeniach a do 5 miliónov eur pri škodách na zdraví. Pritom škody nemusia byť spôsobené len pri dopravnej nehode, ale aj pri bežných udalostiach vzniknutých napr. pri parkovaní. Dôležité je však sa k činu priznať, aby mohol byť poškodený z vašej zákonnej poistky na aute riadne odškodnený vašou poisťovňou. Na to je potrebné udalosť odfotografovať a spísať zápisnicu, ktoré ste obdržali spolu s vašou poistnou zmluvou. Pre istotu ju vždy noste vo vozidle.

Možno ste vedeli a možno ste len teraz zistili, že ani drahá ani lacné poistenie auto nekryje škody, ktoré by ste spôsobili sebe. Toto tvrdenie platí všeobecne, no nie u všetkých poisťovateľov. Poisťovne ako Generali, Kooperativa a Komunálna poisťovňa vám poskytujú tento produkt s bonusovým havarijným rizikom. To znamená, že v rámci základného zabezpečenia ste krytí aj vy. Samozrejme nie všetkými možnými havarijnými udalosťami. Lacná poistka na auto už môže kryť aj:

  • úraz vodiča,
  • posádky či poškodenie karosérie vplyvom živlu,
  • výtlku atď.

Za nezabezpečené vozidlo zaplatíte

Asi tušíte, že osobný automobil nebude jediný dopravný prostriedok, na ktoré sa toto zabezpečenie vzťahuje. Poistiť treba oveľa širšie spektrum vozidiel, ako motorových, tak aj nemotorových. Zákonná poistka je povinná na auto, dodávku, prívesy, návesy, motocykle, vysokozdvižné vozíky, poľnohospodárske a pracovné stroje, historické vozidla alebo tie bez EČV atď. V skratke na každé, ktoré môže svojou prevádzkou spôsobiť škody, pričom nie je pravidlo, či sa vyskytuje na bežnej asfaltovej ceste alebo nie. Bez neho vám hrozia pokuty.

Keďže ide o zákonné nariadenie, neplatné poistenie auta, hoc aj lacné, vás môže stáť veľmi veľa. Niekedy aj niekoľkonásobok toho, čo by ste zaplatili za ročné zabezpečenie. Napr. na Slovensku vás neplatná zelená karta môže vyjsť aj na niekoľko stoviek eur a to len v prípade zastavenia vozidla policajnými hliadkami. Obvodný úrad môže neplatnú zákonnú poistku na aute pokutovať aj 3 roky po tom, čo sa stal a to sumou 3 330 eur. Aj v zahraničí sa musíte vedieť preukázať platnou zelenou kartou. Bez jej prítomnosti alebo v prípade jej neplatnosti vás to môže vyjsť nielen na tisíce eur, ale aj na úplné zabavenie vozidla.

To, že neplatná zákonná poistka na aute nie je skutočne lacná, dokazuje aj to, že ak spôsobíte dopravnú nehodu, všetky škody platíte z vlastného vrecka. A že môže ísť až o milióny eur sme vám dokázali tým, že samotný zákon nariaďuje poisťovniam, aby základné poistné sumy rešpektovali.

Teraz už viete, kde je lacné PZP na auto dostupné, no ak by ste svoj čas chceli venovať jej študovaniu, odporúčame aj tento článok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.